Za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a Královéhradeckého kraje a ve spolupráci s Městem Dvůr Králové n.L. a SŠIS  vás Dům dětí a mládeže Jednička zve na přehlídku neprofesionální filmové tvorby mladých amatérských filmařů.

Pro děti z mateřských škol je určené pásmo animovaných pohádek, pro žáky základních a středních škol pak předprojekce, která je výběrem a „ochutnávkou“ soutěžních snímků.

Zájemce ze široké veřejnosti zveme na soutěžní projekce amatérských filmů, přihlášených do soutěží Zlaté slunce Královédvorské a Juniorfilm – Memoriál Jiřího Beneše.  V rámci celého festivalu budou také připraveny zajímavé workshopy, besedy a diskuze s odborníky z oblasti kinematografie. V porotě uvidíte známé herce, scénáristy, producenty nebo dramaturgy a těšit se můžete i na hosta festivalu Patricii Solaříkovou.

Srdečně zveme nejenom filmové fanoušky, ale i všechny další zájemce. Vstup na soutěžní přehlídky zdarma!

ZLATÉ SLUNCE Královédvorské – 24. 3. 2017 – od 8.30 hodin v Kině Svět
Šestý ročník zemského kola celostátní soutěže neprofesionální filmové tvorby amatérských filmařů. Pro děti z MŠ a I. stupně ZŠ je určeno pásmo animovaných pohádek (8.30 – 9.30) V rámci soutěžní projekce pak budou promítnuty všechny filmy přihlášené do soutěže. Z nich porota vybere snímky, které postoupí do celorepublikového kola.

OPEN WORKSHOPY – 24.3. 2017 – 15.30 – 17.00 hodin v aule SŠIS
Nejen účastníkům filmového festivalu, ale široké veřejnosti jsou určeny odborné workshopy. Přijďte si vyzkoušet zajímavé techniky animace, práci s dronem nebo virtuální realitu a dozvědět se spoustu zajímavostí. Workshopy vedou lektoři SŠ a VOŠ aplikované kybernetiky HK a další odborníci. Vstupné dobrovolné.

JUNIORFILM – MEMORIÁL JIŘÍHO BENEŠE  –  24. – 25. 3. 2017 – v pátek od 16.00 hodin, v sobotu od 9.00 hodin – v Kině Svět
Již potřiadvacáté změří své síly mladí i dospělí amatérští filmoví tvůrci v několika věkových a žánrových kategoriích celostátní soutěže. Juniorfilm je svým způsobem unikátní filmařskou akcí zejména širokým věkovým spektrem mladých autorů.  Jedním ze specifik této tradiční soutěže je i dvojí hodnocení snímků – odbornou a dětskou porotou.

letáček                    workshopy                      videoupoutávka